Blog

Cover Image

Kuchenne zastosowania misek plastikowych

Miski to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Pomagają w wielu czynnościach. W przygotowaniu żywności, gotowaniu, pieczeniu. Przydają się także często do podawania różnych potraw ma stół. Tak więc są nie tylko praktyczne, ale również zdobią. Dlatego warto zadbać, aby były ładne. Zdecydowanie przyjemniej jest przygotowywać posiłki w miskach, które nam się podobają, zachwycają nas kolorem, kształtem. A jakie miski można do czego wykorzystywać?

Więcej

Cover Image

Wybór deski do krojenia. Co wziąć pod uwagę przy zakupie?

Każdy miłośnik gotowanie i przyrządzania mniej lub bardziej wymyślnych dań doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak na sukces w ich przygotowywaniu wpływają kuchenne sprzęty. Trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie, szykowanie śniadań, obiadów i kolacji bez takich akcesoriów jak choćby deska do krojenia. Jaką wybrać? Na co zwracać uwagę wybierając deskę do własnej kuchni?

Więcej

Cover Image

Jak chronić dno zmywaka kuchennego przed uszkodzeniami?

Urządzając kuchnię, zwykle dużą uwagę poświęca się szafkom kuchennym, rozwiązaniom, jakie mają mieć zastosowane, aby w przyszłości korzystanie z pomieszczenia było przyjemne i komfortowe. W przypadku zlewozmywaków rozważania zazwyczaj kończą się na etapie decyzji, czy zlew ma być klasyczny, czy może lepiej narożny, jedno- a może lepiej dwukomorowy. Z czasem okazuje się jednak, że mimo pozornie ustawienia wszystkiego na tip-top coś nie gra. Codzienne użytkowanie zlewozmywaka sprawia, że wygląda on coraz mniej reprezentacyjnie, z dnia na dzień przybywa na nim zarysowań i uszkodzeń. Czy można temu zapobiec?

Więcej

Cover Image

Drewniana klasyka. Sekret ponadczasowości drewnianych wałków do ciast

Kuchnia jest wbrew pozorom jednym z najważniejszych miejsc, ponieważ to tam są przygotowywane posiłki dla wszystkich członków rodziny. Jeśli połączymy ją z jadalnią, aneksem, wówczas staje się jeszcze bardziej uczęszczanym. Jeżeli dodatkowo urządzimy w niej wyspę z barkiem, stanie się chętniej odwiedzanym pomieszczeniem.

Więcej

Cover Image

Porządek w kuchni. Jak i gdzie przechowywać przybory kuchenne?

Kuchnia to miejsce, w którym wykonujemy sporo prac i spędzamy dużo czasu. Przynajmniej niektórzy z nas. Jakby jednak nie było, przy tym wszystkim nie tak łatwo dbać o porządek w kuchni. W końcu używamy w niej wielu przyborów czy akcesoriów, które trzeba gdzieś przechowywać. Najlepiej, aby było to miejsce poręczne, do którego łatwo i szybko możemy sięgnąć. Gdzie więc możemy trzymać przybory wykorzystywane w kuchni a przy okazji dbać o porządek?

Więcej

Cover Image

Formowanie pierogów. Z tymi akcesoriami to o wiele łatwiejsze!

Każdy, kto robił pierogi przed świętami czy nawet na zwykły obiad wie, że zawsze jest ich duża ilość. Przygotowanie farszu, następnie ciasta i ulepienie pierogów może nam zająć sporo czasu. Niestety, po 40. ulepionym pierogu nasze siły mogą trochę opaść, dlatego warto sobie trochę pomóc. Narzędziem, dzięki któremu zaoszczędzimy sporo czasu, może być maszynka do lepienia pierogów. Nie dość, że w łatwy i przyjemny sposób ulepimy pierogi, to jeszcze zaskoczymy naszych znajomych, ponieważ pierogi z takiej maszynki są równe i mają piękne falbanki.

Więcej