Nowoczesne biotworzywo, czyli o rewolucyjnych zestawach BAILANGO

Tworzywa sztuczne to materiały, które składają się z syntetycznych lub półsyntetycznych związków organicznych. Dzięki nietypowym właściwościom można je formować w przedmioty o różnych kształtach, przez co znalazły zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. Alternatywą dla tworzyw sztucznych jest biotworzywo. Co to jest i gdzie można je wykorzystać?

Biotworzywo – ekologiczna alternatywa dla tworzyw sztucznych

Duże zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne oraz fakt, że nie są biodegradowalne sprawia, iż ilość ich odpadów rośnie w zastraszającym tempie. A ponieważ czas ich rozkładu w środowisku naturalnym może wynosić nawet kilka pokoleń, plastikowe odpady zaczynają zalegać nie tylko na wysypiskach śmieci, ale także w lasach i innych nielegalnych miejscach. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest wykorzystanie biotworzyw, czyli biodegradowalnych materiałów polimerowych. Ich produkcja jest neutralna węglowo, czyli nie przyczynia się do wzrostu produkcji dwutlenku węgla podczas procesów produkcyjnych i przetwórczych. Odnawiająca się cyklicznie biomasa dodatkowo oszczędza surowce. Gdzie można wykorzystać biotworzywo?

Gdzie można zastąpić biomasą tworzywa sztuczne?

Biotworzywa znajdują zastosowanie przede wszystkim w masowej produkcji opakowań – są to głównie folie, butelki, torby na odpady, a wszystko biodegradowalne. Z tego nowoczesnego materiały produkowane są zestawy kuchenne, zawierające wysokiej jakości elementy. To wszelkiego rodzaju przybory i akcesoria do przygotowywania różnego rodzaju potraw – łyżki, łopatki, chochle, szumówki i łyżki do makaronu. To także miski, talerzyki, kubki – jednocześnie lekkie i odporne na stłuczenia. Dzięki temu idealnie nadają się do wykorzystania przez dzieci.

Wróć