Zalety chlebaków z drewna
Chleb to podstawowy produkt spożywczy, do którego przechowywania służą specjalne chlebaki.
Mogą być one wykonane z:
- plastiku,
- metalu,
- stali nierdzewnej,
- ceramiki,
- drewna.
Sprawdź, dlaczego warto zaopatrzyć się w chlebak z naturalnego surowca.
Chlebaki z drewna najlepiej nadają się do przechowywania pieczywa
Ponieważ drewno jest materiałem, regulującym wilgotność powietrza, pieczywo w drewnianym chlebaku nie będzie się wysuszało ani pleśniało. Dłużej zachowa także swoje walory smakowe, dzięki odpowiedniemu obiegowi powietrza.
Drewno to materiał wytrzymały
Chlebaki z naturalnego surowca to niezwykle trwałe i wytrzymałe akcesoria kuchenne. Odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania przez wiele lat będą doskonale spełniały swoją funkcję. Jeśli szczególnie zależy ci na wytrzymałości chlebaka wybierz ten z lakierowanego drewna bukowego. Taki chlebak bowiem jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i przed powstawianiem odbarwień.
Chlebak drewniany łatwo utrzymać w czystości
Zapomnij o mozolnym szorowaniu chlebaka płynami do czyszczenia czy żrącymi detergentami. Podczas gdy plastikowe chlebaki należy myć pod bieżącą wodą z dodatkiem płynów czyszczących, dostępne w naszej ofercie estetyczne chlebaki drewniane wystarczy regularnie przecierać wilgotną szmatką. Warto także zaopatrzyć się w specjalną miotełkę do wymiatania z niego okruszków.
Drewno, czyli ponadczasowa estetyka
Największą zaletą drewnianych chlebaków pozostaje jednak ich estetyka. Doskonale komponują się z wnętrzami rustykalnymi, w których znajdują się inne drewniane elementy. Razem z nimi stworzą w kuchni ciepłą, domową atmosferę. Innym stylem, do którego pasują chlebaki drewniane jest styl skandynawski. Dobrze komponują się z drewnianymi, białymi szafkami kuchennymi oraz blatami z drewna.
Szczególną odmianą chlebaków drewnianych są chlebaki bambusowe. Nie pochłaniają wilgoci, nie reagują na zmiany temperatury i nie odkształcają się. Są trwałe, odporne, a także lżejsze niż drewniane. Pasują do nowoczesnych, przestronnych kuchni.
Chlebak z drewna, czyli dobre, bo polskie
Drewniane chlebaki doskonale wpisują się w tradycyjny, polski styl, mający swoje źródło w sposobie życia naszych przodków. Drewno w kuchni jest zatem nie tylko estetyczne, ale także ma swoją długą, wielowiekową tradycję. Warto także zdać sobie sprawę, że trzymanie chleba w pojemniku z naturalnego surowca wpływa na jakość samego pieczywa, które dłużej utrzymuje swoją świeżość oraz walory smakowe. Nasza firma to firma z długimi tradycjami, produkująca wyłącznie polskie, naturalne produkty. Przykładamy wielką wagę do jakości składników, z jakich wytwarzamy nasze towary.