Cover Image

Składowanie przypraw. Przyprawniki niezbędne w kuchni

Potrawy pozbawione przypraw nie kusiłyby nas swoim smakiem i aromatem.

Polacy z roku na rok sięgają po coraz bardziej egzotyczne mieszanki, które powoli zajmują miejsce klasycznego połączenia pieprzu i soli. Każdy, kto gotuje, przyzna jednak, że rzadko kiedy zdarza się, by zużyć całe opakowanie danej przyprawy w jeden dzień. Jak w takim razie zachować jej świeżość, a co za tym idzie intensywny aromat i charakterystyczny smak? Z pomocą przychodzą nam przyprawniki, które możemy dopasować do naszych potrzeb. Poznajmy bliżej dostępne rozwiązania.

Przyprawniki - dlaczego tak ważne?

Przechowywanie przypraw to ważna kwestia, której warto poświęcić więcej uwagi. Standardowe opakowanie po otwarciu przestaje chronić swoją zawartość przed czynnikami zewnętrznymi. Rozwiązanie to jest niewystarczające, szczególnie gdy w pomieszczeniu występuje wilgoć. Zdarza się, że przyprawy zbrylają się, w związku z czym nie nadają do dalszego użytku. Przechowywanie przypraw w torebkach jest także nieporęczne, ponieważ zajmują one sporo cennego miejsca i nie wyglądają estetycznie.

Wszystko to podkreśla ważną rolę przyprawników. To dzięki nim wszystkie stosowane przez nas przyprawy przechowywane są w sposób szczelny, dzięki czemu nie tracą swoich właściwości smakowych i nie zmieniają konsystencji. Dodatkowo odpowiednio dobrane pojemniczki zapobiegają rozsypywaniu się mieszanki w szufladach, co pozwala nam zachować porządek. Nowoczesny design sprawia natomiast, że przyprawnik staje się ozdobą naszej kuchni, która jednocześnie usprawnia proces gotowania.  

Gdzie umieścić? 

W zależności od wielkości i kształtu przyprawnik może zostać umieszczony w wielu miejscach. Ważne jest przede wszystkim to, by był on wygodny w użyciu i poręczny. 

Dobrą lokalizacją jest szuflada, w której zmieścimy zarówno małe propozycje, mieszczące jedynie pieprz i sól, jak i dobrze dobrane większe elementy. Przyprawnik możemy ustawić także na półeczce, którą zamontujemy w dowolnym miejscu. Pomysł ten pozwoli wykorzystać dostępną przestrzeń i sprawdzi się nawet w małych kuchniach. Jeśli chcemy uniknąć mocowania na stałe, możemy wykorzystać nowoczesne listwy magnetyczne, które łączą metalowe elementy w wygodny i uporządkowany sposób. Tradycyjnym sposobem jest także ustawienie przyprawnika na blacie kuchennym, gdzie wszyscy mogą po niego sięgać.  

Różne rodzaje i ich możliwości

Jeśli szukasz przyprawnika dla siebie, sprawdź naszą ofertę. Na naszej stronie www znajdziesz modele o różnych cechach, które możesz dopasować do swoich upodobań: od eleganckich, tradycyjnych propozycji, aż po nowoczesne, niekiedy żartobliwe kompozycje.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów przechowywania jest wykorzystanie drewnianych lub plastikowych stojaków, które posiadają wnęki na małe, szklane słoiczki. To bardzo estetyczna propozycja, która wprowadza porządek do kuchni i sprawia, że nasze przyprawy są zawsze świeże. Ważnym czynnikiem jest wykorzystanie szkła, które nie chłonie zapachów i pozwala na swobodną wymianę zawartości pojemnika.  

Na szczególną uwagę zasługują także przyprawniki wyposażone w funkcję obrotową. To dzięki niej znalezienie odpowiedniej kompozycji smakowej staje się jeszcze wygodniejsze i szybsze. Funkcja ta jest szczególnie ważna podczas gotowania, kiedy musimy działać szybko. 

Przyprawniki - na co zwrócić uwagę?

Jeśli nie wiesz, który model wybrać, oto kilka rad. Po pierwsze, przyprawniki powinny być maksymalnie praktyczne, tak by usprawniać przygotowywanie posiłków dla całej rodziny. Jednocześnie nie można zapomnieć o stronie estetycznej i o tym, że powinny cieszyć nas swoim designem. Przyprawnik to drobny element, który może wprowadzić nieco uśmiechu do każdego naszego dnia. Ważne jest także wykonanie i jakość wykorzystanych materiałów. Najkorzystniej jest wybierać modele bazujące na drewnie lub szkle, czyli surowcach gwarantujących długi okres użytkowania.

Przyprawniki - nasza oferta

Na jakie modele dostępne w naszym sklepie warto zwrócić szczególną uwagę? Piękną, a jednocześnie wygodną propozycją jest pojemnik z tzw. czerpakiem. To polski produkt, który cechuje się tradycyjnym, ponadczasowym wyglądem pasującym do większości wnętrz. Dołączony do zestawu czerpak pomaga w precyzyjnym dozowaniu przypraw, zgodnie z potrzebami. 

Inna opcja to komplet dwóch karafek z linii President Line, dopasowanych do produktów płynnych. Ta szklana propozycja wyróżnia się doskonałą jakością i maksymalną wytrzymałością, dzięki czemu stanowi wybór na lata. Karafki wyposażone są w szczelne zakrętki i drewnianą podstawkę, która dba o ich stabilność. Dodatkowym, bardzo ważnym elementem jest metalowy uchwyt, który umożliwia swobodne, ale bezpieczne przenoszenie ich z miejsca na miejsce. Produkt sprawdzi się zarówno w każdym domu, jak i lokalu gastronomicznym. 

Elegancką opcją jest także półka wyposażona w dziesięć pojemników, łącząca dwa trwałe materiały - szkło i drewno. Ta ponadczasowa propozycja zamieni nas w prawdziwych szefów kuchni, a zestaw pomieści wszystkie niezbędne w naszej kuchni przyprawy.  

Wróć