Cover Image

Jak kupować akcesoria kuchenne i wspierać środowisko?

Ekologia to wybór i styl życia widoczny każdego dnia. Jeśli chcemy wspierać środowisko w skali lokalnej i globalnej, możemy to robić także w kuchni. Jednym z prostych, ale skutecznych sposobów jest mądre dobieranie akcesoriów kuchennych. Przemyślane wybory nie tylko pozwolą nam być eko, ale także wpłyną pozytywnie na nasz budżet i samopoczucie. Jak dobrać odpowiednie przybory kuchenne? I jak naszymi decyzjami wspierać środowisko?

Ekologia w kuchni, a my

Wiele osób przekonało się, że ekologiczne podejście to nie wymysł, ale styl życia, który przynosi realne korzyści. Jego zalety dotyczą nie tylko środowiska naturalnego, ale i nas samych. Jak to możliwe? Wybierając trwałe, ekologiczne akcesoria kuchenne stworzone na bazie m.in. szkła, czy wysokiej jakości plastiku mamy pewność, że nie szkodzą one naszemu zdrowiu. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na elementy, które mają bezpośredni kontakt z żywnością, czyli przedmioty takie jak łyżki, chochle, cedzaki, czy deski. Ich powierzchnia powinna być wykonana z drewna lub ekologicznego bambusa. Pamiętajmy, że im staranniej odbieramy akcesoria do naszej kuchni, tym lepiej.    

Śmieci - ważny problem

Akcesoria kuchenne nie muszą być jednak związane z przyrządzaniem posiłków. Do produktów, które warto mieć w swoim domu, zaliczamy przede wszystkim różnego rodzaju pojemniki, które ułatwiają proces sortowania śmieci. Dzięki ich zastosowaniu możemy zmniejszyć ilość odpadów, jakie trafiają do środowiska, a przy tym obniżamy koszty ich wywozu i umożliwiamy recykling, czyli ponowne wykorzystanie. W sklepach znajdziemy całą gamę jedno- lub wielokomorowych propozycji, które posiadają nawet specjalne oznaczenia. Warto także zwrócić uwagę na małe, przenośne kompostowniki, które umożliwiają zniwelowanie odpadów bio, czy resztek kuchennych i to nawet jeśli nie posiadamy domu z działką. Na Pewno ucieszy Państwa fakt, że tego typu innowacyjne propozycje będą w najbliższym czasie dostępne w naszej ofercie. 

Eko przyjęcie

Jeśli chcesz zaprosić gości na małe przyjęcie lub rodzinny piknik, możesz zastosować naczynia jednorazowe. Jak jednak pogodzić ich wykorzystanie z podejściem eko? Okazuje się, że jest na to sposób. Warto wybrać nowoczesne rozwiązanie, czyli naczynia, które przypominają te jednorazowe, ale mogą być zastosowane kilka razy. Ich zalety to praktyczność, łatwość mycia oraz szeroka gama wzorów i kolorów. Nowoczesny design naszych produktów, bazujący na obecnych trendach, przyciąga wzrok i sprawia, że każdy posiłek staje się prawdziwą przyjemnością. Niektóre propozycje, dostępne na naszej stronie www, stworzone są w 35% z konopi, dzięki czemu są przyjazne środowisku oraz nie szkodą naszemu zdrowiu. Zachęcamy także do sprawdzenia naszej przełomowej kolekcji Bailango, w której znajdą Państwo zarówno tradycyjne kubki i miseczki, jak również wygodne talerzyki, czy pojemniki na dipy. Cała linii złożona jest z praktycznych propozycji, które nie tłuką się i stanowią świetną eko alternatywę dla wymagających - ich skład to w 35% wsad naturalny. 

Wróć