Jak chronić dno zmywaka kuchennego przed uszkodzeniami?

Urządzając kuchnię, zwykle dużą uwagę poświęca się szafkom kuchennym, rozwiązaniom, jakie mają mieć zastosowane, aby w przyszłości korzystanie z pomieszczenia było przyjemne i komfortowe. W przypadku zlewozmywaków rozważania zazwyczaj kończą się na etapie decyzji, czy zlew ma być klasyczny, czy może lepiej narożny, jedno- a może lepiej dwukomorowy. Z czasem okazuje się jednak, że mimo pozornie ustawienia wszystkiego na tip-top coś nie gra. Codzienne użytkowanie zlewozmywaka sprawia, że wygląda on coraz mniej reprezentacyjnie, z dnia na dzień przybywa na nim zarysowań i uszkodzeń. Czy można temu zapobiec?

Jak dbać o zlewozmywak w kuchni?

Z całą pewnością decydując się na zlewozmywak, trzeba dobrze zastanowić się nad materiałem, z którego będzie on wykonany. Do wyboru jest kilka możliwości, jedne bardziej sprawdzą się w obiektach świadczących usługi noclegowe stawiających przede wszystkim na stronę wizualną akcesoriów i sprzętów wyposażenia mieszkania, a drugie będą praktyczniejsze np. dla rodzin z dziećmi, codziennego gotowania pełnych obiadów. Wyróżnia się bowiem zlewy z różnego rodzaju stali (emaliowanej, szlachetnej) ceramiki, granitu, syntetycznego kamienia czy też szkła. W większym bądź mniejszym stopniu każdy z nich może ulec zarysowaniom i zniszczeniu wskutek codziennego, nawet ostrożnego użytkowania.

Jak chronić zlewozmywak przed zarysowaniami?

Praktyczną i zarazem atrakcyjną formą ochrony delikatnej powierzchni zlewozmywaka są różnego rodzaju i kształtu maty do zlewu. Można je dostać w wielu interesujących kolorach i dwóch podstawowych kształtach kwadratu lub koła, przez co zdecydowanie zmniejsza się szansa na uszkodzenie ceramiki, szkła czy też garnczków.

Choć często wykonane są z tworzywa sztucznego, my polecamy coś ekstra. Maty z włókien bio konopi łączonych z włóknami drzewnymi. Są to podkłady odpornego na działanie temperatur, wolne od jakichkolwiek szkodliwych substancji. Dzięki nim możliwa jest ochrona  wnętrza zlewu przed wszelkimi uszkodzeniami.

Wróć